Wilki i koźlęta

Bracia Grimm na nowo.

Spektakl, inspirowany popularną i lubianą przez dzieci bajką autorstwa braci Grimm, jest niejako „napisaną od nowa”, bo przefiltrowaną przez współczesne realia, wersją wspomnianego utworu. Zaskakująca, zabawna, wielobarwna i wieloznaczna struktura spektaklu sprawia, że inscenizacja dotrze do widza w każdym wieku, a w szczególności do tego młodego, dzisiejszego odbiorcy.


Akcja spektaklu rozgrywa się w miasteczku zamieszkiwanym przez dwie rodziny – Koźląt oraz Wilków. Niezwykle istotne, z punktu widzenia prezentowanych zdarzeń, jest wprowadzenie postaci Księżyca, pełniącego w przedstawieniu funkcję narratora. Oprócz tego, że dzieli się z widzem wiedzą na temat nieboskłonu, opowiada o gwiazdach i innych składowych Układu Słonecznego, staje się jednocześnie przewodnikiem, nauczycielem, mentorem. Uczy nie tylko szacunku do starszych, ale i podstawowych zasad dobrego wychowania. Co więcej, śledząc perypetie bohaterów, dzieci uczą się, jak właściwie gospodarować pieniędzmi, jak planować wydatki. Przez to, że postaci ukazane w spektaklu nie są jednoznaczne, mają zalety, jak również swoje słabości, borykają się ze zwykłymi problemami dnia codziennego, łatwiej się odbiorcom z nimi zidentyfikować. Mogą utożsamić się z bohaterami, a z morału wspomnianej historii dowiedzą się, jak ważna jest etyczne postępowanie, prawdomówność i odpowiedzialność za własne czyny.

Niewątpliwym walorem przedstawienia jest połączenie w jednej sztuce planu żywego (aktora) oraz lalkowego, co dla dzieci z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Tworzymy bajki dla dzieci, które angażują i uczą dzieci. Teatr to dla dzieci świetna atrakcja pobudzająca wyobraźnię i kreatywność.


TEATR FORM.ART I TEATR DOM ZAPRASZA NA SPEKTAKL!

07.04.2019 O G.11
Piotrkowska 243

Zarezerwuj miejsce już teraz!


Scenariusz: Mateusz Wiktorowicz

Reżyseria: Dariusz Wiktorowicz

Muzyka: Michał Makulski

Teksty piosenek: Dariusz Wiktorowicz

Obsada: Małgorzata Choroszewska / Magdalena Silska

Dominika Hudziec / Joanna Wiśniewska

Piotr Mielnik

Łukasz Twardowski

Artur Żebrowski