Szczudlarze

Niebywale trudna sztuka chodzenia na szczudłach zawsze była obiektem zainteresowań i zaciekawienia ludzi. Sztuka szczudlarska pojawiła się wiele lat temu i nie była tylko związana ze sztuką cyrkową. Szczudła miały swoje codzienne zastosowanie ze względu na ich praktyczny oraz funkcjonalny charakter. W wielu zakątkach świata powstały różne ich odmiany, zawsze jednak to, by człowiek mógł znaleźć się wyżej. Jedni używali ich, by suchą stopą przejść przez strumienie czy zapalić lamy wysokich latarni. Inni z kolei, jak na przykład Chińczycy, używali ich w swoich spektaklach, gdzie tańczyli na nich. Rzymianie wykorzystywali szczudła w przedstawieniach czy paradach, podczas których ukazywali monumentalne postaci bogów. We Francji zaś szczudła były domeną pasterzy. Bito nawet rekordy w chodzeniu na nich. W 1891 r. piekarz z Landów w 51 dni pokonał drogę z Paryża do Moskwy. To wystarczający dowód na to, by móc stwierdzić, że konstrukcja szczudeł pozwalała poruszać się nie tylko na pewnej wysokości, ale i zdecydowanie szybciej.


Artyści Fundacji Form.Art wyspecjalizowali się w tej niełatwej i niecodziennej sztuce, jaką jest poruszanie się na szczudłach, dzięki czemu w profesjonalny sposób wykorzystują ją w realizowanych przez siebie przedsięwzięciach artystyczno-kulturalnych, eventach, happeningach, akcjach performatywnych, uroczystościach ślubnych czy animacjach dla dzieci. W sezonie letnim zespół Fundacji organizuje również warsztaty sztuki chodzenia na szczudłach..Poszukujesz wyjątkowej oprawy, artystycznego dodatku do wielkiego wydarzenia, jakim jest Twój ślub czy gala artystyczna. Jedyne w swoim rodzaju, dopracowane w najmniejszym detalu Anioły na szczudłach, tworzą magiczną atmosferę.

Unikatowe, profesjonalne, piękne, niebanalne... Anioły przykuwają uwagę gości, dodają elegancji i wytworności uroczystościom. Szczudlarze mogą robić bańki mydlane, sypać płatkami róż, witać przybyłych gości czy rozdawać cukierki. Poszczególne elementy dostosowywane są do indywidualnych oczekiwań Klienta.


Zapraszamy do współpracy i zamówień bezpośrednio kontaktując się z nami: biuro@form.art.pl lub 792 745 000


Zachęcamy do kontaktu również agencje eventowe. Dysponujemy również innymi postaciami na szczudłach min. byk, diabeł, mim, czarownica, renifer itd. Nasze bogate doświadczenie artystyczne i własna pracownia artystyczna pozwala sprostać każdemu zamówieniu. W naszej GALERII znajdziecie zdjęcia z dotychczasowych realizacji.