Aktualności

Nowy projekt "W krainie teatru"
Dodano: 01.09.2016r.

W "Krainie teatru " to projekt artystyczno- edukacyjny skierowany do dzieci oraz kadry nauczycielskiej. Główną ideą zadania jest wprowadzanie najmłodszych do świata sztuki poprzez uczestnictwo w interdyscyplinarnych warsztatach z zakresu teatru, plastyki, muzyki.


Działania projektowe obejmują cykl warsztatów z zakresu wykorzystania technik teatralnych, ekspresji i wyobraźni teatralnej, tworzenia scenografii, a także spektakle dla dzieci. Odbędą się również warsztaty metodyczne dla nauczycieli, dotyczące stosowania technik teatralnych, a także spotkanie upowszechniające efekty projektu. Realizacja spotkań przewidziana jest w placówkach szkół i przedszkoli, biorących udział
w zadaniu.

Poprzez łączenie różnych dziedzin sztuki uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w roli artystów, widzów oraz aktorów. Łączenie twórczej zabawy z ekspresją to nie tylko rozwój kompetencji ale także przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Projekt skierowany jest bezpośrednio do dzieci w wieku 3 – 10 lat, jednakże jego realizacja oparta jest o ścisłą współpracę z przedszkolami i szkołami z terenu Łodzi. Wspieramy zatem system edukacji w realizacji podstawy programowej. Zarówno warsztaty dla dzieci jak i spektakle oraz spotkania dla nauczycieli są nieodpłatne.


Faza właściwa projektu (wrzesień, październik, listopad) obejmuje:

- 10 dwugodzinnych warsztatów z zakresu wykorzystania technik teatralnych, ekspresji i wyobraźni teatralnej, tworzenia scenografii,

- 2 spektakli teatralnych,

- 4 spotkania metodyczne dla nauczycieli dotyczące stosowania technik teatralnych,

- spotkanie podsumowujące i upowszechniające efekty projektu.

Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.